• Açık Çağrı: Camargo-LabexMed Rezidans Programı

  Kısa bir süre önce, Fransa’nın Cassis kasabasında yer alan Camargo Vakfı, LabexMed işbirliğiyle düzenleyecekleri yeni rezidans programının duyurusunu gerçekleştirdi. Program, beşeri ve sosyal bilimlerle sanatın kesişiminde yer alan ve ortak üretimi amaçlayan projelerin gelişimine destek olmak amacıyla Akdeniz Havzası’ndan araştırmacı ve sanatçılar arasındaki ilişkileri ve kültürel alışverişi canlandırmayı hedefliyor. Son başvuru tarihi 25 Nisan 2018.

 • 22 Mar, 2018

 • Kültürde Katılımcı Yönetişim Konferansı, Rijeka 2017

  Uluslararası “Birlikte Yapın. Kültürde Katılımcı Yönetişim: Uygulama, Teori ve Politikaları Keşfetmek.” başlıklı disiplinlerarası konferans, Kultura Nova Vakfı ve Rijeka 2020 LLC ortaklığı ve Avrupa Kültür Vakfı (ECF) ve Uluslararası Sanat Konseyleri ve Kültür Ajansları Federasyonu (IFACCA) işbirliğiyle 22-24 Kasım 2017 tarihleri arasında Rijeka'da gerçekleşti. Konferans, UNESCO'nun Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Fonu tarafından desteklenen “Kültürel Kurumların Katılımcı Yönetişime Yaklaşımları” projesinin son etkinliği olarak düzenlendi.

 • 22 Mar, 2018

 • 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı İlan Edildi

  2018’in Avrupa Kültürel Miras Yılı olmasıyla birlikte; Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği Konseyi, Bölgeler Komitesi ve Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi yıl boyunca, insanların kültürel mirasa daha yakın ve daha fazla müdahil olmasını sağlayacak bir dizi girişim ve etkinlik düzenleyecek. 2018’in sonuna kadar binlerce etkinlikle kutlanacak olan Kültürel Miras Yılı; bireyler, topluluklar ve toplumlar için evrensel bir değere sahip olan kültürel mirasın geleceğin inşasındaki önemini, mirası koruma ve sürdürme yollarını araştırmayı ve kültürel mirasın 4 kolunu (somut, somut olmayan, doğal ve dijital kültürel miras) benimsetmeyi amaçlıyor.

 • 10 Şub, 2018

 • 2017 Sivil Toplum Faaliyet Raporu Yayınlandı

  UNESCO Kültürel Çeşitlilik Sözleşmesi’ne sivil toplumun katılımı için yeni bir başlangıç olan, Sözleşme’nin sivil toplum örgütleri tarafından bilinirliği ve bu örgütlerin Sözleşme’ye dair uygulamalarını takip etmek üzere başlatılan anket çalışması tamamlandı. Dünyanın farklı ülkelerinde UNESCO 2005 Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi’nin savunuculuğunu yapan kültürel çeşitlilik koalisyonlarının öncülüğündeki anket çalışmasının sonuçları doğrultusunda düzenlenen sivil toplum faaliyet raporu yayınlandı.

 • 10 Şub, 2018

 • ENCATC’ın Kültür Yöneticileri için Sosyal Medya Rehberi Yayınlandı

  Avrupa Kültür Yönetimi ve Politikalar Ağı (ENCATC), kültür yönetimi ve kültür politikaları eğitimini temsil eder, destekler ve geliştirir; kültür sektörünü sürdürülebilir kılmak için profesyonelleştirir ve Avrupa düzeyinde ve uluslararası düzeyde kültür alışverişi ve tartışmaları için bir platform yaratır.

 • 10 Şub, 2018

 • Culture Action Europe (Avrupa Kültür Eylemi), Siyaset ve Politika Stajyeri Arıyor!

  Eğer siyaset bilimi ve/veya kültürel çalışmalar geçmişiniz varsa ve Brüksel’de hareketli bir Avrupa kültür ağında çalışmak istiyorsanız, karşınızda için harika bir fırsat var! Stajyer adayların, araştırma faaliyetleri, içerik yaratım ve dağıtımına ilgili olmaları, 4 aylık staj süresince Brüksel’de yerleşik bulunmaları ve akıcı bir şekilde İngilizce, Fransızca ve/veya diğer Avrupa dillerinden birinde konuşuyor ve yazıyor olmaları gerekiyor.

 • 10 Şub, 2018

 • “Kültürel ve Yaratıcı Endüstrileri Geliştirmek: AB İçinde Ekonomik ve Sosyal Katkılarını Maksimuma Çıkarmak” 27 Mart’ta Brüksel’de Gerçekleşiyor

  Avrupa, Asya’dan sonra dünyanın ikinci en büyük Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler pazarını oluşturuyor. Son birkaç yıl boyunca, Avrupa Birliği, Kültürel ve Yaratıcı Endüstrileri desteklemek ve geliştirmek için birtakım inisiyatifler başlattı. Bu inisiyatif ve teşvikin bir parçası olarak, 27 Mart 2018’de Brüksel Thon Hotel’de, Kamu Politikası Değişimi tarafından düzenlenen bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliğin temsilcileri, Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler içinde farklı fonlama olanakları ve dayanışma ağları bulma, Kültürel ve Yaratıcı Endüstrilerdeki yenilikleri kullanarak farklı eğitim alanlarındaki parçalanmayı ortadan kaldırma yöntemlerini analiz etme ve endüstri profesyonellerinden ilk elden eğitici bilgiler alma olanağını elde edecekler. Etkinliğin henüz duyurulmuş olan ana konuşmacıları ART BASICS for CHILDREN Sanat Eş Koordinatörü Gerhard Jäger ve EUROCITIES Politikalar Baş Danışmanı Julie Hervé’den oluşuyor.

 • 10 Şub, 2018