• Venedik İçin Manifesto: Dokuz Uluslararası Uzman Kent ve Lagünü İçin Bir Dizi Öneride Bulundu

  Ekonomi, ekoloji, siyaset, turizm ve şehir planlama gibi disiplinlerden önde gelen dokuz uluslararası uzman, “Venedik için bir manifesto” imzaladı. Belge, kentlilerin ve yöneticilerin kullanımına yönelik önemli bir program niteliğinde ve lagün kenti korumak ve geleceğini garanti altına almak için on dört öneriden oluşuyor. Katılımcılar, 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde Fondazione Giorgio Cini'de gerçekleştirilen ve 1966'daki sel baskınının 50. yıldönümünü anmak ve Venedik'in sorunlarını analiz ederek uygulanabilir çözümler üretmek üzere düzenlenen Yerel Ortak Varlıkların Evrensel Değerlerle Sürdürülebilirliği: Venedik Lagünü Vakası atölyesinde görüş alışverişinde bulunarak fikirler geliştirdiler.

 • 01 Oca, 2017

 • KPY Web Sitesi Yenilendi. Ocak '17 Sayısı Yayında.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi'ndeki Sanat ve Kültür Yönetimi Lisans Bölümü’nün ve Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı'nın yıllar içinde oluşturdukları kritik kitle ve birikimi; Türkiye ve dünyanın çok farklı yerlerindeki meslektaşlar, kültür operatörleri, gözlemevleri ve sanatçılarla birlikte değerlendirip geliştirerek her düzeyde kamu kuruluşunun, özel kesim temsilcisi kurumların ve sivil toplumun ihtiyaç ve beklentilerine yönelik yenilikçi ve geçerli araştırma, yayın, eğitim, politika geliştirme çalışmaları yapan Kültür Politikaları ve Yönetimi Araştırma Merkezi (KPY) web sitesini editoryal bir yaklaşımla yeniledi. 

 • 01 Oca, 2017

 • "Contemporary Istanbul için Geri Sayım Sürüyor"

  Türkiye’nin ve bölgenin çağdaş sanat eserlerinin en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul, 3 - 6 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Akbank’ın desteğiyle gerçekleşecek.

 • 10 Eki, 2016

 • "AB’nin kültür sanat desteğine sırt çevrilmesinin nedeni: ‘Ermeni soykırımı’"

  Türkiye’nin kültür ve sanatı teşvik etmek amacıyla kurulan Yaratıcı Avrupa Programı’ndan (Creative Europe) ayrılmasının sebebi olarak, Diken’in ulaştığı Avrupa Birliği’nin yürütme organı niteliğindeki Avrupa Komisyonu yetkilileri, ‘Ermeni soykırımı’nın 100’üncü yılını anlatan ‘Ağıt – Büyük Felaket’ isimli proje konusundaki anlaşmazlık olduğunu açıkladı. Türkiye’nin 1 Ocak 2017’den itibaren programdan çıkması planlanıyor.

 • 06 Eki, 2016

 • "Bodrum Castle has eye on UNESCO World Heritage list"

  Bodrum Castle, the symbol of the popular touristic town of Bodrum in Turkey’s western province of Muğla, is one of the 10 new places proposed to the World Heritage Tentative list, aiming to enter UNESCO’s World Heritage list.

 • 06 Eki, 2016