KPY

İSTANBUL ROTARY SANAT FONU

Mayıs '21

Ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük Rotary Kulübü olan İstanbul Rotary Kulübü, 2010-2011 döneminde başlattığı “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Yarışması ve Sergisi” programını, yeni bir yaklaşımla, “İstanbul Rotary Sanat Fonu”na dönüştürdü.


Yaşadığımız küresel salgının ağırlaştırdığı yaşam koşullarında daha da anlam kazanan bu girişim, 25 - 40 yaş arası (1 Ocak 1981’den sonra ve 1 Ocak 1996’dan önce doğmuş olan) sanatçılarımıza, projelerini hayata geçirebilmeleri için destek sağlamayı hedefliyor.


İstanbul Rotary Sanat Fonu, güncel sanat üretimini destekler ve her disiplinde üretime açıktır. Eserlerin malzeme ve üretim yöntemleri kısıtlanmamaktadır.


Fon için İstanbul Rotary Kulübü’ne başvuracak sanatçılardan, çalışmalarını örnekleyen yapıtların yer aldığı bir portfolyo ve fon projelerini anlatan bir başvuru dosyası istenecek.


Başvurular; Ayda Elgiz, Aykut Şener, Ayşe Umur, Başak Şenova, Can Elgiz, Işın Önol, Dr. İpek Duben, Dr. Murad Ardaç, Nural Denker ve M. Özalp Birol’dan oluşan İstanbul Rotary Sanat Fonu Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecek.


Başvuruların, 30 Mayıs 2021 tarihine kadar İstanbul Rotary Kulübü’ne iletilmesi gerekiyor.


Ayrıntılı bilgi için: https://www.istrotarysanat.com/basvuru.html