KPY

Açık Çağrı: 'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ Çevrimiçi Öğrenme Programı

Aralık '23

British Council ve Cultural Associates Oxford tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Culture Unleashed iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ çevrimiçi öğrenme programı, kamu sektöründe çalışan uzman ve orta düzey yöneticiler ile kültürel ve yaratıcı endüstrilerde çalışan, politika geliştirme konularına ilgi duyan profesyonellerin başvurularını bekliyor. 

5 Şubat - 10 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek program, yaratıcı ekonomi için etkili politika geliştirmeyi, kapasite güçlendirmeyi ve araştırma ve geliştirme kalitesini artırmayı amaçlıyor. Programa başvurular, British Council Türkiye internet sitesi üzerinden 14 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek.   

Program hakkında

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’, sektör profesyonellerine şehirlerinde/bölgelerinde/ülkelerinde kültür sektörünü ve yaratıcı endüstrileri desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikir ve araçlar sağlıyor. Yaratıcı endüstrilerin sınıflandırılmasından yatırım ve iş modellerine, inovasyonun öneminden finansman çeşitlerine kadar birçok başlığı kapsayan eğitim ile kültürel ve yaratıcı endüstrilerin etkisi ve rolü hakkında bilgi paylaşımı, yeni bağlantıların kurulması, politika çözümleri geliştirilmesi ve ortak bir dil oluşturulması hedefleniyor. 

British Council’ın iki yıldır sürdürdüğü 'Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ öğrenme programı Türkiye’de, Culture Unleashed’in işbirliğiyle, yaratıcı ekonomi alanında uzman isimlerden Emre Erbirer, Mustafa Gül ve Gökçe Dervişoğlu Okandan’ın yürütücülüğünde Türkçe olarak gerçekleştiriliyor.