KPY

UNESCO Kürsüleri Semineri: Uluslararası Barış ve Güvenlik

UNESCO Kürsüleri Semineri: Gelecek İçin Bir Pakta Doğru 

Uluslararası Barış ve Güvenlik

Tarih: 16 Mayıs 2024 Perşembe

Saat: 15:00 - 16:30

Diller: İngilizce ve Fransızca

Format: Zoom

Mart-Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenecek bir dizi UNESCO Kürsüleri Semineri, UNESCO Kürsüleri, UNITWIN Ağları ve diğer uzmanların Eylül 2024'te yapılması planlanan Birleşmiş Milletler Gelecek Zirvesi'nin sonuç belgesinde yer alan tematik alanları keşfetmeleri için disiplinlerarası bir platform sağlayacak.

'Uluslararası Barış ve Güvenlik' konulu bu çevrimiçi UNESCO Kürsüsü Semineri için barış çalışmaları, kültürlerarası diyalog, barış inşası için eğitim ve insan hakları, ifade özgürlüğü ve kültürel diplomasi alanlarında çalışan UNESCO Kürsülerinden oluşan bir uzman paneline UNESCO Kürsüleri, UNITWIN Ağları üyeleri ve diğer uzmanlar katılacak. Katılımcılar, Gelecek Zirvesi'nin sonuç belgelerinden biri olan Gelecek İçin Pakt’ın 2. Bölümü’ne atıfta bulunarak barış, insan hakları ve sürdürülebilir kalkınmanın birbirine bağlı doğasını ve 'barışın savunmasını' inşa etmeye nasıl katkıda bulunabileceklerini keşfetmek için perspektiflerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Kültür Politikası ve Kültürel Diplomasi UNESCO Kürsümüzün Başkanı Doç. Dr. Serhan Ada'nın panelist olarak katılacağı seminere kayıt olmak için lütfen buraya tıklayınız.

 

Görsel: UNESCO (Adobe Stock/Kengmerry)