KPY

CAMMA PERŞEMBE KONUŞMALARI: Bizi tutan ne? COP26 İklim Konferansı Arifesinde Kültür Politikaları ve Ekolojik Sürdürülebilirliği Beraber Düşünmek - Dr. Ayça İnce Önkal

21 Eki, 2021

21 Ekim Perşembe,  17.00-19.00, Çevrimiçi

 

Bizi tutan ne?

COP26 İklim Konferansı Arifesinde Kültür Politikaları ve Ekolojik Sürdürülebilirliği Beraber Düşünmek

Dr. Ayça İnce Önkal

 

Bilimsel araştırmaların iklim krizi için çeşitli önlem önerileri açıkladığı, gençlerin "evimiz yanıyor" diyerek dünyayı sarsmakta olduğu bir sırada, dünya liderleri de Birleşmiş Milletler ev sahipliğinde Glasgow'da yeniden bir araya geliyor. Ekolojinin Birleşmiş Milletlerin gündeminde ele alınması, 1972 yılında Stockholm'de gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İnsan Çevresi Konferansı'na dayanır. Ayça İnce’nin konuşması, 50 yıllık kültür politikaları ve ekolojik sürdürülebilirlik geçmişini eleştirel bir bakış açısıyla irdeleyip kültür politikaları alanında "hemen şimdi" yapılabileceklere dair bir tartışma platformu oluşturmayı hedefliyor. 

Ayça İnce Önkal,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Sosyoloji alanında doktora ve yüksek lisans derecelerini, London School of Economics’den ise Beşeri Coğrafya yüksek lisans derecesini aldı. Tezlerinde kültür endüstrisi, mutenalaşma, kültürel aracılar, katılım, kültür merkezleri gibi konulara odaklandı ve kültür politikaları ve kent sosyolojisi alanlarında uzmanlaştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi lisans ve yüksek lisans programlarında 15 yılı aşkın bir süre boyunca ders verdi. EK BİÇ YE İÇ adlı sürdürülebilir kentsel tarım ve sağlıklı gıda odaklı sosyal girişimin kuruluş aşamasında yer aldı ve üç yıl programlarını oluşturdu. Halen Londra’da yaşıyor ve eğitim alanında çalışmalarına devam ediyor.

 

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/89665726003?pwd=SlNEUDJwUWNqaExwSlpXcVd1b1hlZz09

 

Meeting ID: 896 6572 6003

Passcode: 277572